Proč název Mezi stromy?

Hledali jsme pojmenování pro hospic na Vysočině. Výsledkem je hospic Mezi stromy.

Pojďte nahlédnout do našich myšlenek, které nás k tomuto názvu přivedly.

MEZI. Nacházíme-li se MEZI, nejsme sami. A o to nám jde především, aby lidé v našem hospici měli možnost strávit poslední dny MEZI svými, v důstojném prostředí a v bezpečí MEZI profesionálně vyškolenými a zároveň kvalitními lidmi. Věříme, že takto MEZI může být člověk více sám sebou.

MEZI STROMY. Tam bývá lidem dobře. Rádi chodíme na vycházky do lesa, protože zde nacházíme klid a vnímáme tak sílu života. Strom také symbolizuje lidský život ve své plnosti: pevně zakořeněný, rozvětvený do mnoha vztahů, nesoucí plody a směřující k nebi: MEZI nebem a zemí.

MEZI STROMY HOSPIC. V našich představách má být hospic mezi stromy. Aby byl součástí přírody a koloběhu světa. Aby z jeho oken byl příjemný pohled. Aby bylo kam vyjít, o co se opřít a zůstala možnost se svobodně nadechnout.

MEZI STROMY HOSPIC PRO VYSOČINU. Kde jinde, než na Vysočině by měl stát Hospic mezi stromy? V našem krásném kraji, kde je zvlněná krajina poseta lesy. Z tohoto prostředí vycházíme a ono se promítá do nás. Chceme dopřát všem, kdo přijdou do našeho hospice, aby mohli setrvávat v srdci Vysočiny a srdcem ve Vysočině.

…a pochopíte, že jsme název nehledali, ale že si on našel nás.

Lidé ze spolku pro hospic Mezi stromy