Srpen se nesl v duchu hudby a pomoci. Konala se série benefičních varhanních koncertů, které podpořily náš hospic. Koncerty s názvem „Varhanní šňůra pro hospic Mezi stromy“ přinesly do kostelů v Chotěboři, Havlíčkově Brodě, Humpolci a Želivě nejen nádhernou hudbu, ale také významnou finanční podporu.
Celou akci zorganizoval pan Pavel Fiala na památku své zesnulé manželky, která v hospici strávila poslední chvíle svého života. Srdce celé iniciativy tak bylo velmi osobní a plné vděčnosti. Na varhany na všech koncertech zahrál britský hudebník Geoffrey Williams, který se do Česka vypravil speciálně kvůli této akci. Během svého pobytu také navštívil hospic, aby si prohlédl jeho prostředí.
„Je to moc hezké místo a jsem velmi rád, že mohu podpořit vaši práci,“ komentoval svou návštěvu pan Williams.
Paliativní péče, která je potřeba
Hospic Mezi stromy zahájil svůj provoz teprve v listopadu loňského roku a zaměřuje se na poskytování komplexní paliativní péče v přátelském a respektujícím prostředí. Provoz hospice je částečně závislý na darech, ať už od jednotlivců, nebo od firem.
Ředitelka hospice Ludmila Novotná k tomu dodává: „Celý tento rok je naším cílem především co nejlépe nastavit vše tak, abychom péči našim pacientům poskytovali co nejkvalitněji. Myslím si, že se nám to daří. Upevňujeme tým, vzděláváme se a postupně realizujeme další aktivity, kterými kvalitu naší péče navyšujeme.“
Děkujeme vám všem
Vyjadřujeme panu Fialovi velkou vděčnost za uspořádání koncertů. Ty nejenže pomohly finančně, ale také nabídly příjemné zastavení v prázdninovém čase a příležitost k setkání s dalšími hudebníky, kteří se k panu Williamsovi během jednotlivých koncertů přidali.
„Moc si vážím podpory, kterou nám uspořádáním koncertů pan Fiala vyjádřil. Děkujeme jemu i všem, kteří se na akci podíleli,“ dodala Novotná.
Podobné akce ukazují, jak důležitá je podpora komunity pro fungování takovýchto zařízení. Díky lidem jako je pan Fiala a hudebník Geoffrey Williams může hospic pokračovat ve své důležité práci.


