Na pozemek, kde má stát hospic, se přišlo podívat na 300 lidí


prezentace projektu Mezi stromyV neděli 24. července proběhl Den mezi stromy na pozemku, kde by měl stát lůžkový hospic pro Vysočinu. Pozemek se nachází v Jihlavě na Lesnově vedle domova pro seniory. Na místo, kde by měl v budoucnu hospic stát, se přišlo podívat na 300 lidí.

Od roku 2015 usiluje o vybudování „kamenného hospice“ Spolek pro lůžkový hospic Medilnicky pro detizi stromy.

„Přestože nedělní ráno bylo šedivé a deštivé, během dne déšť ustal a v průběhu odpoledne vyšlo i slunce. Celá akce proběhla v poklidné a rodinné atmosféře. Přišli jednak přátelé myšlenky hospice a pak ti, kteří byli zvědaví, chtěli místo vidět a o celém projektu se dozvědět víc,“ uvedla Ludmila Novotá ze spolku Mezi stromy.skupina Thomband

Přišli lidé všech generací. Byli zde rodiny s malými dětmi, které si užili Šikulovu stezku. Za absolvování stezky byly náležitě odměněny perníkovými medailemi. Děti si také užily malování na obličej, dílničky a krásné divadýlko v podání skupiny Viďadlo. Nechyběl skákací hrad Českého rozhlasu region, jež byl mediálním partnerem této akce. K tomu skakaci hrad CR Regionvšemu příjemně hrála českobudějovická kapela Thomband.

„Na akci přišli i senioři, kteří v klidu spočinuli na lavičkách a popíjeli kávičku s dobrou buchtou,“ řekla dále Novotná.

„Zúčastnilo se kolem 250 až 300 lidí, kteří se zajímali o naši práci na projektu hospice. Je to pro nás povzbuzení k tomu, abychom v naší aktivitě pokračovali, přestože není vždy snadná. Děkujeme všem, kteří nás přišli podpořit a povzbudit v naší práci,“ řekla závěrem L. Novotná.