V Havlíčkově Brodě se připojíme k mezinárodnímu dni Zapalme svíčku – 10. 12. 2017


Z TISKOVÉ ZPRÁVY DLOUHÉ CESTY:

 Mít děti není samozřejmost. V běhu všedních radostí a starostí si to často neuvědomujeme. Zastavme se na chvíli. Zapalme svíčku a uctěme památku všech dětí a mladých lidí, kteří odešli z tohoto světa dříve, než stačili dospět a zestárnout…

V médiích často slyšíme o tragédiích a nemocech, které potkávají děti a mladé lidi. Všichni se shodují na tom, že nejbolestivěji tyto ztráty zasahují pozůstalé rodiče. Jsou zde ale i další příbuzní a jsou zde i spolužáci, kamarádi, sousedé, kterých se ztráty také bolestně dotýkají. Po dětech, které předčasně odešly, zůstává prázdné místo v rodinách, ve třídách, v zaměstnání, v sousedství…

Druhá neděle v prosinci je světovým dnem památky zesnulých dětí. Tento den spojuje rodiny a přátele po celém světě. Svíčky se zapalují vždy v 19.00 hodin místních časů a společně tak tvoří pomyslnou vlnu světla po celé zeměkouli.

Stejně jako v předchozích letech i letos pořádá spolek Dlouhá cesta akci Zapalme svíčku. Na různých místech v naší zemi se 10. prosince 2017 konají otevřená setkání rodin, přátel a veřejnosti.  Akce se uskuteční například v Praze, ve Zlíně, v Jihlavě, v Jablonci nad Nisou, v Lanškrouně, v Kraslicích, v Opavě, v Domažlicích, v Pelhřimově, v Havlíčkově Brodě, ve Svitavách, v Jaroměři, v Ostravě a na dalších místech.

Podrobnější informace budou postupně doplňovány na web www.dlouhacesta.cz.  I vy se můžete zapojit do podpory tohoto dne – účastí na setkání nebo připomínkou na nějaké jiné veřejné akci nebo vzpomínkou doma  se svou rodinou a přáteli. Důležitý je pocit sounáležitosti.

 

ZAPALME SVÍČKU V HAVLÍČKOVĚ BRODĚ:

Akce „Zapalme svíčku“ proběhne druhou prosincovou neděli také v Havlíčkově Brodě. V neděli 10. 12. v 16.hodin v nemocniční kapli v areálu nemocnice – budova č. 15, Husova 2624. Vzpomínkovým setkáním provede mluvené i čtené slovo a verše duchovních místních církví prokládané živou hudbou a písněmi žáků Soukromé základní umělecké školy Nuselská. Akce se koná u příležitosti světového dne památky zesnulých dětí a pořádá ji ve spolupráci s Dlouhou cestou Spolek pro lůžkový hospic Mezi stromy, z.s. v partnerství s Nemocnicí Havlíčkův Brod a Oblastní charitou Havlíčkův Brod.