Setkání týmu Mezi stromy

Tuto sobotu se v Havlíčkově Brodě konalo setkání týmu spolku Mezi stromy. Tématem byly nejenom informace o aktuální podobě projektu kamenného hospice, ale i sdílení nejrůznějších zkušeností z covidové doby.

O tom, jak řešili návštěvy v domovech pro seniory během covidových opatření promluvila Leona Smrčková, vedoucí úseku přímé péče Domova pro seniory Pelhřimov. O zkušenosti z péče o covid pozitivní pacienty na oddělení ARO se podělila lékařka Bohunka Lásková. Zdravotní sestra Ludmila Cicková sdílela zážitky z domova se zvláštním režimem v Břevnici, který se v loňském roce potýkal s nákazou jako jeden z prvních. Následovala osobní zkušenost “z kanceláře do přímé péče” Michala Novotného z Diecézní charity Brno a setkání svým příspěvkem o úskalích domácí hospicové péče v době covidové uzavřela zdravotní sestra Martina Paulusová.

Moc děkujeme všem přednášejícím a účastníkům za sdílení mnoha dalších zkušeností v rámci společné debaty.