Stavba hospice zahájena!


Ve středu 9. listopadu se uskutečnilo slavnostní zahájení stavby lůžkového hospice v Havlíčkově Brodě. Zástupci Kraje Vysočina, města Havlíčkův Brod, stavební firmy Chládek a Tintěra, poslanecké sněmovny a senátu, včetně pana Vystrčila a spolku Mezi stromy symbolicky zahájili výstavbu poklepáním na základní kámen. Stavební práce jsou naplánovány na 16 měsíců a hospic tak má být dokončen v první polovině roku 2024.

Díky podpoře vás všech jsme mohli dojít až sem!

Díky vašim finančním darům a skvělé spolupráci s projektanty paní Ing. Marií Kovandovou a Michalem Prachařem a také díky úžasným dámám architektkám, Ing. arch. Martině Příkazské a Ing. arch. Martě Weigner Kukletové, které pro nás velmi citlivě navrhly interiéry a vybavení hospice, vznikla kompletní projektová dokumentace. Děkujeme!

Díky vstřícnosti, iniciativě a podpoře Kraj Vysočina byla získána dotace Ministerstva zdravotnictví, kterou naše organizace Mezi stromy nedostala.

Díky podpoře Město Havlíčkův Brod se může stavět na tomto krásném pozemku!

Jsme moc rádi, že se po dlouhé cestě a společném úsilí v těchto dnech stává naše vize realitou a pozemek se začíná proměňovat před očima.

Následující reportáž a fotografie ze slavnostního zahájení stavby poskytli Libor Blažek, Jaroslav Loskot a Kraj Vysočina.